14. kolo II. ligy 2017

27-08-2017
TJ Sokol Slaný - SDH Hradecko

Slánský nohejbal slaví největší úspěch v historii!!!

Poslední srpnový víkend a poslední ligové kolo, se odehrálo pro nás netradičně v neděli od 14:00. Mělo to jedinou výhodu a to tu, že stihli vstát ti, kteří dopoledne ještě vyspávají po krušných nocích a tak se slánská aréna postupně slušně zaplnila.

Nám chyběl na poslední chvíli omluvený David Vobr a nemocný Tabaček, k dispozici byl naopak kapitán Vondráček a Šafránek. Hosté, ti přijeli v plné palbě a jen jeden hráč chyběl k tomu, aby postavili fotbalovou jedenáctku.

Naše první dvojice Beránek ml. – Gruber si počínala v souboji s Karnetem a Zrubcem od začátku značně nejistě. Hlavně na prvně jmenovaném bylo vidět, že několik dní nemohl sportovat. Buď jak buď naše duo povinný bod uhrálo, byť to pro oko diváka příliš lahodící nebylo – 1:0. Do druhé dvojice k sobě po delší době naskočili Vondráček se Somolem a po celý souboj je bohužel trápili nejen hostující hráči, ale také špatná mezihra – 1:1.

Ke Gruberovu triu naskočil Vondráček a naše sestava se rvala s tou Smolovou velice srdnatě. Bohužel hostům nakonec podlehla ve dvou setech 9:10; 9:10 a soupeř se ujal vedení – 1:2. To ale nevydrželo příliš dlouho, jelikož zaúřadovala Somolova trojice, která nedala hostům sebemenší šanci – 2:2.

Tušili jsme, že vložená dvojice může být zlomová a spoléhali v ní na Šafránka s Filipem Vobrem. Naši neodehráli špatné utkání, ale v některých fázích utkání nedodržovali pokyny a důležití míče nezvládli – 2:3. A tak nám bylo před singlem pěkně horko, obzvláště proto, že Smola byl jediným v sezóně, který Beránka dokázal porazit a k tomu samému to směřovalo i v tomto utkání. V prvním setu totiž náš hráč ztrácel již 7:9, ale nakonec bojovností a za pomoci rychlých nohou vývoj zvrátil ve svůj prospěch. Nutno podotknout, že k tomu přispěl i hostující hráč, který za stavu 9:9 špatně přijal míč. Ve druhém setu už si náš hráč nenechal soupeře bodově utéci a v nejlepším výkonu sezóny nám připsal velice důležitý vyrovnávací bod – 3:3.

Gruberovo trio začalo v otočených trojicích velice rázně a s přehledem vyhrálo první set. V tom druhém už to takové nebylo a dokonce se zranil Vondráček. Za Vondráčka naskočil Šafránek, který hru zvedl a ukázal, že je nejen kvalitním blokařem, ale i polařem. Druhý set šel i tak za hosty a tak rozhodovala třetí sada, ve které již měli naši navrch – 4:3. Somolova trojice pak jasně ukázala, proč v sezóně prohrála jen málo zápasů. Náš smečař na síti úřadoval a Beránek ml. s Lidickým ml. kvalitně polařili a připravovali útoky. Nakonec se dá tedy říci, že Somolovo trio porazilo to Smolovo  – 5:3.

Proti Smolovi a Kůsovi pak Gruber s Beránkem ml. nebyli příliš favority, což se potvrdilo v prvním setu. Beránek byl na útoku sice již výrazně jistější než na začátku utkání, ale v tu chvíli zase odešla Gruberovi nahrávka a první set naši jasně ztratili. Druhý set se pak táhl v podobném duchu a to až do stavu 5:8 pro hosty. Následně se vše změnilo, hosté jakoby znervózněli, Gruber zpřesnil nahrávku a Beránek ml. opět v poli jezdil, oba k tomu také přidali solidní útok a my mohli slavit – 6:3.

V pěkné atmosféře jsme místy předvedli koukatelný nohejbal a přidali bojovnost. Potvrdili jsme tím konečné krásné čtvrté místo ve II. lize!!!