13141516171819
20212223242526
2728293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

1. kolo II. ligy 2018

31-03-2018
NK Dynín - TJ Sokol Slaný 6:4

Smolné utkání na jihu Čech…

Do Dynína jsme dorazili pouze v 6 hráčích. Zraněný byl D. Vobr, Havlík a ostatním zabránily jiné povinnosti.

Proti favorizovanému Dynínu, který před sezónou posílil o hráče z Budějovic, jsme začali porážkou, když Somol s F. Vobrem nestačili na Tomana a Semráda. Druhý set ale ztratili smolně 10:9, když F. Vobr dvakrát za sebou slabě útočil, což soupeř potrestal – 1:0. Gruber s Beránkem ml. pak měli za úkol srovnat stav, ale proti posilám se zkušeností z extraligy Vondráškovi a D. Hrdličkovi se jim v prvním setu nedařilo a první set jasně ztratili. Druhý set byl ale již o něčem jiném a ten třetí se nesl ve stejném duchu. Nutno podotknout, že Vondrášek se ke konci druhého zranil, při přijímání míče od smečujícího Grubera – 1:1.

To nám nalilo krev do žil a Somol, Lidický ml. a Beránek ml. jasně v prvním setu přejeli svého soupeře 4:10. Druhý ale patřil domácím a tak se rozhodovalo ve třetí sadě, kde nejprve pomohl Beránek ml. rotovaným podáním a následně Somol úřadoval na útoku – 1:2. Nečekané vedení ještě více povzbudilo Grubera, F. Vobra a Seghmana, kteří v první setu spláchli soupeře 5:10. Ve zbylých dvou setech ale měli neskutečnou smůlu, když oba ztratili 10:9. Tuto trojici jsme měli získat pro sebe – 2:2.

Ve vložené dvojici nebylo o čem. Seghman s Lidickým ml. nebyli schopni přijmout míč k síti blíže než na dva metry a následně ani trefit hřiště – 3:2. V singlu nepředvedl Beránek ml. kdovíjaké představení, ale v poklidu dokráčel k vyrovnávajícímu bodu – 3:3

Gruberovo trio pak bylo velice rychle smeteno soupeřovou první trojicí, když uhrálo pouhopouhých 11 bodů – 4:3. Somolovo trio záhy ve vyhecovaném souboji udolalo to domácí dvakrát 9:10, když první set rozhodl útok našeho smečaře a ve druhém setu pomohlo rotované podání Beránka ml. – 4:4.

Utkání směřovalo k remíze a vývoj na začátku dvojic tomu odpovídal. Gruber s Beránkem ml. urvali jasně první set, v tom druhém na chvíli Gruber vypadl z role a soupeř poslal souboj do třetího setu. V něm již naši hráči vedli 9:8, ale Beránek ml. první útok nechytil a to vlastně rozhodlo. Za nerozhodného stavu totiž soupeř podával a k naší obrovské smůle spadl míč na pásku. Beránek ml. sice ještě míč doběhl, ale ten letěl z jeho nohy do autu – 5:4. Přes tento šok ale Somol s F. Vobrem nesložili zbraně a rvali se o kýžený bod jako lvi, ale po prvním ztraceném setu opět 10:9 bylo hotovo – 6:4.

Odehráli jsme velice dobré, ale smolné utkání. Tomuto střetnutí nechybělo téměř nic, mělo kvalitu, diváckou kulisu i výtečné rozhodčí. Bohužel rozhodla ta pověstná „muška jenom zlatá“.

Zhlédnuto: 165 ×