11121314151617
18192021222324
252627282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

3. kolo II. ligy 2018

14-04-2018
SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary ¨B¨– TJ Sokol Slaný 3:6

Málo vídaná otočka ve Varech!

Do Varů jsme přijeli na naše poměry v mnoha hráčích, bylo nás totiž celých sedm „statečných“. O to hůře, že statistiky byly proti nám. Vary jsme totiž nikdy neporazili. Somol s Tabačkem nastoupili proti Bláhovi s Veselým a ti naše v poklidu vyprovodili ve dvou setech, když prodali vše ze svých extraligových zkušeností – 1:0. Gruber s Beránkem pak neměli žádnou šanci proti dalším bývalým extraligistům Pecinovi s Dvořákem – 2:0.

Cítili jsme, že ve trojicích máme mnohem větší šance a to se potvrdilo. Somol, Lidický ml. a Beránek ml. doslova spláchli v prvním setu Bláhovu trojici 3:10. V tom druhém už naši vedli dokonce 1:9, ale pak to přišlo. Bláha snad 4 krát za sebou Somola zablokoval a celou naší trojicí to otřáslo. Najednou nefungovalo téměř nic a kýžený bod ne a ne přijít. Set se dostal na neskutečných 9:9 a tehdy Somol konečně zabodoval, když Bláhův blok vytloukl. Spadl nám obrovský balvan ze srdce – 2:1. Druhá trojice (Gruber, Tabaček, F.Vobr) pak statečně bojovala proti té Pecinově a získala první set. V dalších dvou setech, ale odešla mezihra a s tím také útoky Grubera a my opět prohrávali o dva body – 3:1. Málokdo mohl v té chvíli tušit, že to je poslední bod domácích…

Vložená dvojice Lidický ml., F. Vobr pak soupeřila spíše sama se sebou, ale trpělivější hrou důležitý bod získala – 3:2. V singlu nastoupil proti Beránkovi zkušený Dvořák a ihned se ujal vedení 4:1, což ale našeho hráče nerozhodilo. V dalších výměnách nabíral na jistotě a oba sety nakonec v poklidu získal – 3:3.

Bláhova trojice pak tu Gruberovu v prvním setu v klidu udolala, ale naši borci získali druhý set nejtěsnějším možným rozdílem a ve třetím setu už dominoval Gruberův útok – 3:4. Veselý, Pecina a Dvořák pak nenašli recept na Somolovu trojici, když Lidický ml. i Beránek ml. výtečně polařili a Somol to doplňoval parádními útoky – 3:5.

Gruber s Beránkem si pak hrábli na dno sil proti Bláhovi, Veselému a střídajícímu Tóthovi. Oba dva naši hráči se parádně doplňovali a to vedlo k vítězství. V prvním setu za stavu 9:9 dal Beránek rotované podání a po špatném příjmu smečoval Bláha do sítě. Ve druhém setu naše duo vedlo 9:8, když Bláha útočil z druhé do autu a my mohli slavit první letošní body a také historicky první vítězství nad tímto soupeřem – 3:6.

Otočili jsme zdánlivě ztracené utkání proti velice těžkému soupeři. Nakonec byla i dobrá kulisa a rozhodčí pískali velmi dobře. Příště vyrážíme do třetice na venkovní utkání a to do Zaječova, který ještě nezažil jak chutná porážka…