17181920212223
24252627282930
31
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

5. kolo II. ligy 2018

28-04-2018
NK Zaječov - TJ Sokol Slaný 6:4

Do Zaječova jsme vyrazili jak jinak, než v 6 hráčích. Rozšiřuje se nám marodka a zbylí hráči mají jiné aktivity. K tomu jsme se na místo určení museli prodrat přes uzavírky kvůli rallye závodům. To znamenalo zanechat auta na začátku obce a dorazit do areálu pěšky. Přišli jsme později a nestačili se ani pořádně protáhnout…(domácí včas informovali, přesto nebylo kudy projet)

Poprvé byl k dispozici náš kapitán Vondráček a ten se pokusil společně se Somolem zdolat Fryše s Peterkou. V prvním setu byli naši ‚,studení‘‘ a nebylo to ono. V tom druhém již naši hráli o poznání lépe, přesto prohráli těsně 10:9 a my prohrávali – 1:0. Gruber s Beránkem ml. se pak chvíli rozehrávali a v prvním setu smolně padli 10:9. Druhý set naši získali a rozhodnout musela sada třetí. V ní to bylo drama až do stavu 9:9. Beránek chytil útok Ungra, Gruber zasmečoval z druhé a bohužel poslal míč centimetr za lajnu – 2:0.

Kritickou situaci měli v plánu odvrátit Somol, Lidický ml. a Beránek ml., což se jim ale v prvním setu nepodařilo. Ve druhém to ovšem byla jiná písnička a zdálo se, že jsou naši nahoře. Bohužel se domácí opět zlepšili a naší trojici opět nefungovala mezihra, tak jako v prvním setu. Do toho Beránka ml. několikrát pozlobilo levé koleno a bylo nejisté, jestli bude vůbec moci nastoupit – 3:0. Naše trojice byla poražena po 10 utkáních, naposledy loni doma s Pankrácí. Kritickou situaci pak ustáli Gruber, Vondráček a F. Vobr, kteří s menšími problémy udolali soupeřovo trio ve dvou setech, když Gruber zářil na útoku za vydatné pomoci obou svých zadáků – 3:1.

Třetí dvojice F.Vobr, Lidický ml. následně plnila až na výjimky zadané pokyny a doslova ubojovala druhý bod – 3:2. V singlu Beránek ml. v obou setech prohrával vždy 4:1, ale pokaždé zvládl vývoj otočit ve svůj prospěch. Výkon nebyl nijak oslnivý, ale na vyrovnávací bod to stačilo – 3:3.

Tušili jsme, že cesta k bodům povede hlavně přes křížové trojice. Nejprve ještě Gruberovo trio vyhrálo jasně první set, ale zbylé dvě sady ztratilo nejtěsnějším možným způsobem. V rozhodujícím setu Gruber zaútočil přes blok a polaři domácích míč nechytili, bohužel šel tento útok opět o pár centimetrů ven ze hřiště – 4:3. Somolova trojice měla v první setu dost práce, ale defenzivně laděné trio domácích udolala. Ve druhém setu si už v exhibičním tempu došla pro čtvrtý bod – 4:4.

Gruber s Beránkem ml. byli v prvním setu pozadu a zaslouženě jej ztratili. Ve druhém se ale karta obrátila, když Beránek ml. vyjezdil v poli neskutečné míče a Gruber jej podporoval na útoku. To vše až do stavu 8:8, kdy Gruber zaútočil do lajny a rozhodčí Prokop přiřkl minimálně sporný míč domácím. Naši ještě dokázali srovnat na 9:9. Za tohoto stavu Beránek ml. dvakrát chytil v poli, ale až druhý míč byl blíže síti a dalo se útočit. Gruber nahrál trochu blíže, než to chtělo, Beránek ml. musel hrát patu, kterou ale soupeř chytil a okamžitě potrestal – 5:4. Somol a Vondráček ještě statečně bojovali a v první setu vedli dokonce 9:7. Tři mečboly ale trestuhodně zahodili a druhý set ztratili 10:8. Tím bylo skóre dáno – 6:4.

Opět jsme hráli smolné utkání, stejně jako v Dyníně a opět jsme nemohli ani reagovat střídáním. Nezvládali jsme konce utkání a to nás stálo body. Je ale radostí hrát v takovémto areálu, kde jsou výborní a uznalí fanoušci.

Zhlédnuto: 210 ×