11121314151617
18192021222324
252627282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Předehrávané 13. kolo II. ligy 2018

01-05-2018
TJ Sokol Slaný - SDH Hradecko 6:3

S dosud neporaženým Hradeckem za 2 body!!!

K utkání s Hradeckem jsme nastupovali se třemi zraněnými hráči (Tabaček, Vondráček a Beránek starší) a moc optimističtí jsme být nemohli. Hosté ještě neprohráli a nám se vůbec nedaří začátky utkání.

Tentokrát to však bylo lepší, Gruber s Beránkem si poradili ve dvou setech s Karnetem, Kůsou M. a střídajícím Zrubcem – 1:0. Prakticky stejně rychle ale vyprovodili Smola s Kůsou z kurtu naše hráče Somola a Tabačka – 1:1.

Respekt ze Smolovy trojice postupně slábl, v poli se překonával Tabaček, i když ho limitovalo zraněné koleno a Gruber na útoku opravdu exceloval, domácí tak potřebovali jen dva sety – 2:1. Somolova trojice pak odehrála velmi vyrovnaný souboj s Kúsovou sestavou a lépe zvládla závěry obou setů, zvláště v tom druhém nám ale hostující blokař dělal velké problémy – 3:1.

Vložená dvojice není naší parádní disciplínou a i tentokrát se to potvrdilo, první set nevyšel jinak výbornému mladému Lidickému, v druhé sadě ho vystřídal náš druhý zraněný, veterán Beránek, ani on ale nepřinesl zlepšení – 3:2. Singl patřil k ozdobám utkání, Jakub Beránek stál proti technicky skvěle disponovanému Smolovi a byla to bitva, náš hráč víc vyběhal a méně zkazil, což nám přineslo první set, druhá sada dospěla do devítek, kdy Jakub rozhodl esem – 4:2.

Doufali jsme, že Gruberova trojice zopakuje výkon, který podala proti Smolově sestavě a po prvním vyhraném setu to tak vypadalo, od další sady ale hosté zlepšili defenzívu a Gruberovi se přestalo dařit proti vynikajícímu bloku Kůsy…muselo se do rozhodujícího setu, kde ale hostující blokař zavřel třikrát útok našeho ranaře a bylo sníženo na 4:3. Druhé slánské trio pak vyloženě vydřelo úvodní sadu proti Smolově trojici, v té následující ale byli Beránek s Lidickým prakticky neprůstřelní a Tomáš Somol neskutečně řádil na útoku, naši set vyhráli v poměru 10:3! Vedli jsme 5:3, ale chtěli jsme víc!

Elitní hostující dvojice Smola – Kůsa stála v cestě Beránkovi s Gruberem a bylo se na co dívat. V tomto souboji jednoznačně převedl výkon dne Beránek, který vyběhal opakovaně již ztracené míče a dokázal i zakončit. V závěru, kdy mu začaly docházet baterky, skvěle pomohl Pavel Gruber a my po dvou setech 10:9,10:9 zápas ukončili – 6:3.

Po souboji se Zaječovem, kde jsme třikrát prohráli za devítek, jsme si stěžovali na nepřízeň štěstěny, ale ona nám to vrátila v tomto utkání. Zápas se odehrával ve sportovní atmosféře bez zbytečných třenic, k čemuž přispěli rozhodčí, kteří si zjednali respekt a nechybovali.