15161718192021
22232425262728
293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

2. kolo II. ligy 2019

13-04-2019
Spolek Nohejbal klub Zaječov - TJ Sokol Slaný 6:2

Smolné momenty rozhodly o ztrátě bodů…

Utkání se Zaječovem pro nás bylo prvním utkáním této sezóny, jelikož jsme si přeložili 1. kolo s Vary. K zápasu jsme odcestovali v 7 hráčích a to s novou posilou Jaroslavem Hulínem z Oázy Praha. Jinak nám chybělo hned několik hráčů. Do první dvojice nastoupili Somol s Filipem Vobrem a proti Fryšovi s Peterkou neměli šanci. Rozdíl byl jak v mezihře, tak v útoku i v poli – 1:0. Druhá dvojice Beránek ml. s Gruberem se proti Ungrovi s Vaníčkem rozjížděla pomalu, ale jistě. První set naši hráči získali posledním možným míčem, když Gruber parádně zasmečoval ven z kurtu. Druhý set byl pak svědkem zbytečně vyhroceného momentu, který ale naše hráče nijak nepoznamenal a bylo srovnáno – 1:1.

Somolova trojice pak měla znovu pomalejší rozjezd, ale proti Kebrdlemu, Fryšovi a Peterkovi nakonec předvedli velice dobré pole, mezihru a Somol výtečný blok. Tím jsme se dostali do vedení – 1:2. Ke Gruberovi a F. Vobrovi byla zařazena nová posila Jaroslav Hulín a proti nim nastoupili Vaníček, Zavadil a Krajdl. Bylo znát, že tato trojice není příliš sehraná a i přes střídání Hulína Seghmanem, přišla jasná ztráta prvního setu. Ve druhém setu zůstal na hřišti Seghman a mezihra se o něco zlepšila, díky čemuž naši hráči druhý set získali ve svůj prospěch. V rozhodujícím setu za stavu 9:9 měl Gruber dvakrát připraveno, ale bohužel ani jeden z útoků neproměnil v bod. Naopak domácí smečař ukončil výměnu krásným krátkým míčem – 2:2.

Vloženou dvojici Seghman, David Vobr vyzvalo domácí duo Zavadil, Krajdl, kteří měli v prvním setu lepší mezihru a méně kazili, což rozhodlo o zisku prvního setu v jejich prospěch. Druhý set naši hráči vzali za lepší konec a dostali se do vedení 9:6, tedy do stavu, který by se neměl ztrácet…Přesto set ještě prohráli, když nedodržovali dané pokyny – 3:2. Doufali jsme, že Beránek naváže na loňské výkony v singlu a vyrovná. Bohužel se náš hráč po několika míčích zranil (zřejmě natažený stehenní sval) a dohrával s velkými potížemi. Přesto ještě zvládl uhrát první set. Druhý set vyhrál již jasně solidně hrající Peterka. Rozhodnout tedy musel set třetí, kde domácí hráč snadno vedl již 9:7. Beránek ml. sice ještě zabojoval, ale bylo to málo – 4:2.

V Gruberově trojici jsme střídali jako o život a snažili se výsledek ještě zvrátit, bohužel domácí první trojice neměla pro tuto snahu pochopení – 5:2. Beránek ml. se ještě pokusil nastoupit do poslední trojice, ale zranění mu nedovolovalo hrát naplno a vůbec pokračovat. Naši tedy byli nuceni utkání za stavu 9:5 pro domácí skrečovat – 6:2.

Utkání se hrálo sice na solidně upraveném hřišti, avšak ve veliké zimě. Na začátku utkání bylo 0°, což není úplně ideální počasí na nohejbal. Utkání se lámalo v nezvládnuté druhé trojici, vložené dvojici a singlu, kde se zranil Beránek ml. Předvedená hra nebyla místy špatná, ale je třeba komplexně zlepšit naši hru, abychom byli schopni konkurovat dalším týmům…