11121314151617
18192021222324
252627282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

3. kolo II. ligy 2019

19-04-2019
TJ Sokol Slaný - Slovan Chabařovice 6:3

Vítězství vykoupené zraněním Somola…

Velký pátek vypadal ještě v předvečer spíše jako velký průšvih. Měli jsme co dělat, abychom byli schopni vůbec nastoupit. Zachránil nás až Vondráček, který ukázal srdce a k utkání dorazil, za což mu patří obrovský dík. Do první dvojice nastoupila naše stálá dvojice Gruber – Beránek ml. a proti Rybkovi s A. Henzlem snadno získali první sadu, čemuž nezabránil ani střídající J. Tirpák. Ve druhé sadě se ale posledně jmenovaný výrazně zlepšil a musel rozhodnout třetí set, kde Gruber posledním smečem vytloukl hostujícího blokaře – 1:0. Staronová dvojice Vondráček – Somol nezačala úplně špatně, ale na prvně jmenovaném, byla znát téměř půlroční pauza a naši hráči první sadu ztratili 8:10. Ve druhém dějství již nebylo o čem – 1:1.

Nově složená trojice Gruber, Vondráček, Seghman se následně v první setu statečně prala se zkušenou trojicí Jana Tirpáka, bohužel ale neúspěšně. Nestačilo ani vedení 9:7 v úvodním střetnutí a v druhém dějství zřejmě chyběly síly – 1:2. Cílem naší druhé trojice bylo srovnat stav a to se povedlo měrou vrchovatou. V prvním setu dokonce za stavu 9:0 zakopával Beránek ml. míč do autu. Druhý set se vyvíjel také v poklidu a to hlavně zásluhou skvěle útočícího Somola a výtečného pole Beránka ml. a Davida Vobra – 2:2.

Vložená dvojice Seghman – David Vobr začala konečně velmi dobře a snadno získala první set. Druhý ale pak vysloveně darovala svými chybami a rozhodnout tak musela třetí sada. V té se naši řídili trenérskými pokyny a precizní hrou dokráčeli pro důležitý třetí bod – 3:2. V singlu visel otazník nad Beránkem ml., který nastoupil s ortézou a nebyl zcela fit. V prvním setu hostující J. Tirpák až příliš kazil a náš hráč se naopak příliš nemýlil 10:3. Druhé dějství již bylo vyrovnané, ale více přesnosti bylo na nohou hostujícího hráče. Rozhodovat musela tedy po několikáté v utkání a nikoliv naposledy, třetí sada. V ní už hrál náš hráč prim a připsal nám veledůležitý čtvrtý bod – 4:2.

V napínavém souboji Gruberovi trojice s tou Davida Tirpáka, přetlačili naši borci v koncovce svého soupeře znovu ve třech setech. Obzvláště Seghman solidně nahrával a Gruber tyto nahrávky krásnými útoky zúročoval – 5:2. Při formě Somolovi trojice jsme doufali, že můžeme utkání dotáhnout do úspěšného konce, bohužel někdo tam nahoře byl proti. Za stavu 5:6 pro soupeře Somol vybíhal těžký míč u sítě a tento zákrok nevydržel jeho kotník. Slyšitelné zranění znamenalo nutnost skrečovat utkání – 5:3. Neměli jsme již na střídání a tak hrál Gruber s Beránkem ml. o všechno, buď remíza, nebo vítězství. První set proti D. Tirpákovi a Trubákovi naši hráči zvládli a získali jej. Ve druhém dějství to pak bylo bod za bod až do stavu 8:8. Tehdy nezvládl své dva útoky Beránek ml. a o všem musel rozhodnout poslední set. V něm za stavu 9:8 pro domácí dostal Beránek ml. parádní nahrávku od Grubera a precizním krátkým míčem rozhodl a zisku všech bodů – 6:3.

Utkání jsme zvládli nejen svou bojovností, ale i po taktické stránce. Výborně zahráli hlavně Seghman s Gruberem. Bohužel jsme zisk bodů zaplatili ztrátou Somola, který bude zřejmě dlouho chybět…