11121314151617
18192021222324
252627282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

4. kolo II. ligy 2019

27-04-2019
SDH Hradecko - TJ Sokol Slaný 6:3

S torzem sestavy prohra v Hradecku

Do Hradecka, kde jsme zatím nikdy nevyhráli, jsme jeli s četnými absencemi. Somol zraněn, Gruber nově otcem, Seghman či Lidický ml. z různých důvodů nebyli. Opět bylo tedy otázkou, zda dáme dohromady alespoň šest hráčů. Naštěstí pomohl Jirka Lidický st., který neviděl půl roku míč.

První dvojici jsme museli složit z hráčů, kteří se seznámili vlastně až na kurtu, jaká klasika v našem týmu. Lidický st. a Hulín dělali, co mohli, ale proti favoritům Smolovi a V. Kůsovi nebyla šance na úspěch – 1:0. Druhá staronově složená dvojice Bareš – Beránek ml. si ale v podobném duchu poradila se Zrubcem a Mužíkem – 1:1. Do první trojice naskočili spolu bratři Vobři a k nim Lidický st.. Proti Smolově trojici ale neměli sebemenší nárok, když vázla především mezihra a matný útok – 2:1. Naše druhá trojice Bareš, Hulín a Beránek ml. měla následně proti trojici Kůsa, J. Smola a Mužík větší problémy, tedy hlavně v prvním setu. První sadu ale nejtěsnějším možným výsledkem zvládla a ve druhém setu již nebylo o čem – 2:2.

Do vložené dvojice nastoupili po delší době oba bratři Vobři a ti v prvním setu hlavně při útoku excelovali. Druhý set se ale nesl ve znamení velké kazivosti našich hráčů a rozhodnout musela třetí sada. V ní výrazně více kazili domácí a tak třetí bod putoval k nám – 2:3. Beránek ml. mohl připsat čtvrtý bod, který by nás přiblížil zisku bodů. Úvod tomu také nasvědčoval, když se Beránek ml. solidně přijímal a ještě lépe útočil a dostal se do vedení 1:4. Bohužel od té doby přestal náš hráč hrát prim a naopak domácí player bodoval skvělými a přesnými útoky. Druhá sada byla již vyrovnanější a nakonec musel rozhodovat poslední míč. V něm se Beránek ml. dostal sám do defenzivy a z ní se již nedokázal vyhrabat – 3:3.

Byli jsme lehce v šoku a z něj jsme se již nedokázali vzpamatovat. Nad síly Barešova tria byla domácí Smolova trojice a to hlavně díky našemu slabšímu útoku – 4:3. Souboj druhých dvojic vyzněl taktéž ve prospěch domácích, byť jsme první set ztratili posledním možným míčem. Rozdíl lze hledat opět u slabšího útoku – 5:3.

Proti favorizované dvojici Smolovi a V. Kůsovi se snažil Bareš s Beránkem ml. o zázrak, ten ale bohužel nepřišel. Domácí si v pohodě dokráčeli pro šestý bod a bylo po utkání – 6:3.

Velice překvapivě jsme se dostali do vedení, které měl potvrdit Beránek ml., ten tuto úlohu bohužel nezvládl. Od této doby byl na hřišti již jen jeden celek. Při počtu absencí, se ale prohra 6:3 jeví jako solidní výsledek.