15161718192021
22232425262728
293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

6. kolo II. ligy 2019

04-05-2019
TJ Sokol Slaný - NK Janovice-Horažďovice 5:5

Slánští obrali o body suveréna soutěže!

K zápasu se suverénem soutěže, jsme byli již konečně kompletnější. Gruber, Seghman, Lidický ml. ti všichni byli konečně k dispozici. Hlavně prvně jmenovaný byl velmi důležitým článkem. Stále chyběl sice Somol, ale soupeř postrádal zase bývalého extraligistu Babku.

První dvojice Gruber – Beránek ml. v prvním setu proti Slavíčkovi a Cibulkovi nepotvrdila svou letošní dvojkovou formu a snadno prohrála. Ve zbytku utkání ale naši hráči zlepšili téměř vše a ve třetím setu vedli již 9:7. Za tohoto stavu Beránek ml. vyběhl míč, který směřoval na Grubera stojícího u sítě, ten se snažil nahrát z voleje, což se sice vůbec nepovedlo, ale k překvapení všech, skončil míč těsně za sítí na soupeřově půlce – 1:0. Bareš se Seghmanem a střídajícím Lidickým ml. nebyli proti bratrům Hokrům schopni vzdorovat a velice snadno prohráli oba sety – 1:1.

První trojice byla nucena opět změnit svou sestavu a tak spolu po delší době nastoupili ve trojici Gruber s Beránkem ml. a k nim se přidal D. Vobr. Proti nim Nastoupili Slavíček, Buriánek a Pešek ale na naše trio v prvním setu nestačili. Druhá sada byla vyrovnanější, ale šťastnější byli o jeden míč hosté. V rozhodujícím třetím setu už byli naši preciznější v poli i v mezihře a na útoku vládl Gruber – 2:1. Druhá trojice Bareš, Seghman, F. Vobr a střídající Lidický neměla bohužel žádný nárok proti bratrům Hokrům a Cibulkovi. Rozdíl byl prakticky ve všech herních prvcích – 2:2.

Do vložené dvojice naskočili bratři Vobři, kteří v poslední 3. dvojici v Hradecku uspěli. Tentokráte proti nim ale stála opravdu výtečná dvojice Buriánek – Pešek a ti jim příliš nedovolili – 2:3. Poprvé v utkání jsme prohrávali a úkolem Beránka ml bylo srovnat v singlu stav. To se mu podařilo poměrně snadno, byť jeho výkon nebyl optimální – 3:3.

Gruberovo trio pak v pěkném střetnutí udolalo soupeře ve dvou setech a to díky perfektním zakončením našeho smečaře, který leckdy přidal i technický míč. Přidali se k němu s výborným polem a mezihrou i D. Vobr a Beránek ml. a my šli znovu do vedení – 4:3 V naší druhé trojici opět docházelo ke střídáním a pokusům s utkáním něco udělat, ale soupeř a jeho kvalita byla proti – 4:4.

Gruber s Beránkem ml. měli tedy vše ve svých nohou a ty jim fungovaly parádně! Soupeře od začátku převyšovali a ti přes veškerou snahu nenašli odpověď. Konec druhého setu dokonce jeden z bratrů Hokrů neunesl a prakticky ho odevzdal – 5:4. Měli jsme jistý bod, ale v koutku duše jsme doufali v body dva. Soupeř ale tyto naše myšlenky brzy zadupal do země a nepomohlo ani střídání Lidického ml. za Bareše. Ve dvou setech bylo rozhodnuto o dělení bodů – 5:5.

Z utkání jsme vytěžili maximum možného. Připravili jsme hostům první ztrátu bodů v sezóně a to je velký úspěch. Výborně zahrál pětibodový Beránek ml. a hlavně čtyřbodový Gruber, který soupeře ničil skvělými útoky. Třeba ale pochválit celý tým za bojovnost, snad nám to vydrží v následujícím anglickém týdnu.