11121314151617
18192021222324
252627282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Turnaj mládeže - Český Brod

05-05-2019
Krajský přebor trojic Memoriál J.Krále - 3. místo Slaného

Hadač, Mudra a Štícha získali bronz!

Na první žákovský turnaj jsme vyrazili naprosto kompletní a tak jsme mohli sestavit tři trojice. Slaný „A“ – Hadač, Mudra, Štícha; Slaný „B“ – Šebesta, Coufal, Hanilec a Slaný „C“ Vojta Šimanovský, Matěj Šimanovský, Zápotocký. Celkově dorazilo 8 sestav, 4 domácí trojice, 3 slánské a jedna z Kostelce nad Černými lesy. Chyběly bohužel trojice z Čáslavi (nemoc), Čelákovic a Benešova.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin. Do skupiny A bylo nalosováno Slaný „B“ a v těžké skupině naši nestačili na Kostelec a Český Brod „A“. S Českým Brodem „D“ prohráli po bojovném výkonu až ve třetím setu a to posledním možným míčem. Postupovali tak dále do play-off až ze 4. místa.

Ve skupině „B“ na sebe narazilo Slaný „A“ a Slaný „C“ a podle předpokladů zvítězilo slánské áčko, byť ve třetím setu jen těsně 10:9. Náš A-tým pak porazil céčko Českého Brodu ve dvou setech, ale stejným poměrem pohrál s B-týmem Brodu. Vybojoval si tak postup z druhé příčky. Náš C-tým postupoval z poslední čtvrté pozice, když nedokázala vyhrát ani jeden set. Nutno ale dodat, že nepředváděl vůbec špatné výkony.

V play-off si vybojoval postup pouze náš A-tým, který přešel přes D-tým Brodu. C-tým neměl žádný nárok proti výrazně starším hráčům Kostelce, ale hlavně Zápotocký předváděl famózní výkony. B-tým následně velmi překvapivě vyhrál proti Brodu „B“ druhý set, ale ve třetím už soupeři nestačil.

Naše áčko nesehrálo v semifinále proti Kostelci vůbec špatné utkání a chlapci dokonce několikrát zablokovali soupeře, ale ve dvou setech stejně podlehli. V souboji o třetí místo s Brodem „A“ bylo k vidění mnoho hezkých momentů a ve všech třech setech musel rozhodovat poslední míč. Naši po prvním prohraném setu zbylé dva získali, když domácí mladý hráč za stavu 1:1 a 9:9 vykopl podání do autu. Slánští Hadač, Mudra a Štícha tak mohli slavit skvělé 3. místo. Finále nakonec ovládl Kostelec, který ve třech setech přetlačil Český Brod „B“

Turnaj byl v krásném areálu moc hezky zorganizován. Hráči si mohli také užít opravdové stupně vítězů, takže si museli odvést krásný zážitek.