15161718192021
22232425262728
293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

7. kolo II. ligy 2019

08-05-2019
NK Legendy – Propagační podnik – TJ Sokol Slaný 6:2

Na Den vítězství jasná porážka v Budějovicích

Na jih Čech jsme po dvou a půl hodině přicestovali tradičně bez Somola, jinak ze základní sestavy nechyběl prakticky nikdo. Zcela výjimečně nás bylo i více než šest.

První dvojici spolu odehráli Seghman a Lidický ml. a proti nim naskočili Musil a Kozel. Domácí duo začalo velmi vlažně a naši hráči brzy vedli 1:5, bohužel ani to nestačilo k zisku první sady. Ve druhém setu již domácí tolik nechybovali, naopak naše dvojice měla problém s mezihrou – 1:0. Gruber s Beránkem ml. měli připsat vyrovnávací bod, ale proti Vondráškovi a extraligové posile Matějkovi začali naprosto hrozivě, když prohráli první set 10:2. Ve druhém už se o něco polepšili a vynutili si rozhodující set. V něm už ale byli domácí opět jasně lepší. Vše bylo zapříčiněno hlavně velmi špatným příjmem Grubera – 2:0.

První trojice Seghman, Lidický ml., Hulín, začala tak, jak skončila naše druhá dvojice. Bohužel nepomohlo ani střídání Lidického ml. za Hulína a tak domácí L. Musil, T. Musil, Matějka a střídající Paďourek, připsali další bod – 3:0. Naše trojice Gruber, F. Vobr, Beránek ml. sehrála proti Vondráškovi, Nekolovi, Kozlovi a střídajícímu Z. Musilovi poměrně solidní zápas, ale opět chyběla mezihra a ve dvou setech bylo hotovo – 4:0.

Bratři Vobři i za tohoto stavu bojovali jako lvi proti Nekolovi, Paďourkovi a střídajícímu L. Musilovi. Opět ale vázla mezihra a naši hráči také často chybovali při útocích. Rozhodoval nakonec třetí set, ve kterém byl soupeř lepší, a na tabuli svítilo hrozivé skóre – 5:0. To, že náš tým není v pohodě, ukázal také Beránek ml. při singlu. V prvním setu totiž rychle prohrával 5:1 a to hlavně zásluhou špatného příjmu a zakončení. Naštěstí se brzy vzchopil, hru o něco zlepšil a to stačilo na výhru v tomto setu 6:10. To domácího Vondráška poznamenalo a druhý set byl jen formalitou, přestože Beránek ml. nehrál dobře – 5:1.

K většímu korigování výsledku zavelela ještě Gruberova trojice, která sehrála výrazně lepší partii, než ve svém prvním střetnutí. Ve dvou setech získala náš druhý bod – 5:2. Seghmanovu triu pak nelze upřít snahu a bojovnost, ale soupeř byl nad jejich síly. Nepomohlo ani opětovné střídání Lidickým ml. – 6:2.

V jihočeské metropoli jsme odehráli zcela jistě nejhorší utkání sezóny. Své sehrál zřejmě i fakt cestování, přefouknutý míč či to, že někteří hráči mají na jihu Čech určit přátelské vazby. Na nic z toho se ale nelze vymlouvat, pravdou je, že jsme jako tým měli obrovské problémy s mezihrou, což je základ nohejbalu.