16171819202122
23242526272829
30
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

8. kolo II. ligy 2019

11-05-2019
SK Liapor WITTE Karlovy Vary "B" - TJ Sokol Slaný 6:3

Ospalý začátek nás stál body…

Oproti utkání v Budějovicích nám chyběl Seghman a F. Vobr. Po opravdu dlouhé době nám tedy přijel na pomoc Černý. Jako by absence nestačily, ještě byl zápas přesunut do haly. V první dvojici dostali tak příležitost D. Vobr a Hulín a to hned proti Dvořákovi s Pecinou. Bojovnost naším nechyběla, ale proti bývalým extraligistům neměli příliš šancí – 1:0. Gruber s Beránkem ml. se chtěli proti Bláhovi s Veselým postarat o srovnání stavu, ale proti byl hlavně druhý jmenovaný. Náš kapitán nebyl schopen přijmout a na útoku se hlavně první set trápil, což vyústilo v ostudnou ztrátu setu 10:2. Druhá sada už byla výrazně lepší a naši vedli 8:9. Za tohoto stavu domácí vybrali těžký míč a nahráli ho ideálně Gruberovi, který míč zasmečoval do autu. Následný útok Beránka ml. do Bláhy, byl vysloveně bláhový a soupeř trestal – 2:0.

První trojice Černý, Lidický ml, Hulín neměla proti Pecinovi, Kubínovi a Veselému pražádnou šanci. Domácí byli ve všem lepší a mohli si dovolit střídat i Kiliánkem – 3:0. V hlavách jsme ihned měli nepovedené vystoupení z Budějovic, ale byli jsme rozhodnuti vývoj utkání nenechat ve stejných kolejích a to přesto, že proti stál Bláha, doplněn Zrzaveckým a mladým Tolarem. V poli i mezihře vše fungovalo a Gruber byl na útoku fantastický. Druhý set sice patřil domácím, ale v tom třetím Gruber výtečně vytloukl za stavu 9:9 Bláhu – 3:1.

Vložená dvojice Černý – Lidický ml. odehrála neuvěřitelně vyrovnané utkání proti Kiliánkovi a Tolarovi, které rozhodl až poslední možný míč. Přitom jsme měli dvakrát nabito, ale své útoky bohužel naši hráči neproměnili – 4:1. Beránek ml. šel do singlu s mladým Tolarem s vědomím, že poslední dobou není jeho hra optimální. První set ukázal na pravdivost tohoto tvrzení a nám bylo horko. Ve druhém setu náš hráč mírně zlepšil svou hru a bylo srovnáno. Třetí set byl znovu trápením našeho hráče, ze kterého ho vysvobodil až soupeř, který zasmečoval za stavu 9:9 do autu. Nutno ale podotknout, že mladý Tolar ukázal obrovský potenciál ve svém velmi mladém věku – 4:2.

Proti Pecinově trojici ztratilo Gruberovo trio první sadu, v té druhé měli naši naopak výrazně navrch a došlo na třetí set. V něm naši hráči dokázali srovnat na 9:9, chytit soupeřův útok a Gruber vše dotáhl k dokonalosti smečem přes Pecinův blok do hřiště – 4:3. V koutku duše jsme doufali v úspěch Černého trojice a myšlenka to nebyla úplně kacířská, soupeř ale prodal zkušenost a zúročil lepší mezihru i útok – 5:3.

Beránek ml. s Gruberem bojovali, ale hlavně slabý útok prvně jmenovaného zapříčinil, že naši hráči ztratili oba sety, byť velmi těsně – 6:3.

Chyběly nám stálé opory, ale přesto se body získat daly. Rozhodující byla ztráta naší vložené dvojice a slabý výkon Beránka ml..Ještě slabší a naprosto tristní výkon předvedli rozhodčí, kdy se některým výkonům divili i domácí hráči. Celkově nám anglický týden mnoho radosti nepřinesl…