16171819202122
23242526272829
3031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

dohrávka 1. kola II. ligy 2019

15-06-2019
TJ Sokol Slaný – SK Liapor WITTE Karlovy Vary ‚,B‘‘ 3:6

První domácí prohra…

Na dohrávku 1. kola jsme nebyli opět kompletní. Z užšího kádru samozřejmě chyběl Somol, ale bohužel také David Vobr. Naštěstí ani soupeř nepřijel v té nejlepší sestavě, když nepřicestovali Dvořák ani Bláha.

První dvojici za nás obstarali jak jinak Gruber s Beránkem ml., proti nim nastoupili Veselý se Svobodou. V prvním setu to byl velmi vyrovnaný a lehce rozhádaný set, který nakonec zvládli lépe naši hráči. Druhý set naopak získali po boji hosté a rozhodnout tedy musel až set třetí. V něm to bylo bod za bod a rozhodoval poslední míč. V něm útočil Beránek ml. zhruba půl metru do autu a domácí byli již smířeni s tím, že je po důležitém bodu. Naštěstí po míči na poslední chvíli Svoboda sáhl, ale pouze ho zastavil jako správný stoper – 1:0. Černý s F. Vobrem toho spolu odehráli ve dvojici pramálo a bylo to samozřejmě znát, byť první sadu ztratili až posledním možným míčem. Bohužel ve druhém setu byli Pecina s Kyliánkem jednoznačně nad jejich síly – 1:1.

Do naší první trojice naskočil ke Gruberovi a Beránkovi ml. Filip Vobr a chlapci soupeře ve složení Veselý, Svoboda, Zrzavecký jednoznačně přejeli 10:2. Bohužel ve druhé sadě se stalo téměř to samé, jen v opačném gardu 4:10. V rozhodujícím setu ale byli naši hráči znovu přesnější a získali další důležitý bod – 2:1. Černý, Lidický ml. a Seghman následně proti Kubínovi, Kyliánkovi, Valemu a střídajícímu Pecinovi vzdorovali jen ve druhém setu, ale i tam marně – 2:2.

Seghman s Lidickým ml. už několikráte dokázali získat důležitý bod ve vložené dvojici, ale proti Kubínovi a Valemu, měli hodně těžkou pozici zvláště, když prvně jmenovaný zásoboval naše hráče nepříjemným podáním. Naše duo na soupeře zkrátka jednoznačně nemělo a my poprvé v utkání ztráceli – 2:3. Singl byl ale naopak v naší režii, když Beránek ml. dovolil Svobodovi v obou setech jen osm bodů – 3:3.

Vše směřovalo k remíze, ale hosté nechtěli nechat nic náhodě. Mladý Kyliánek se nahřiště již nedostal a tak hráli Pecina, Kubín a Vale. V opravdu hodně vyrovnaném utkání byli slánští vždy o míč pozadu. Prohrát dvakrát 9:10 je opravdu smůla, ale to už sport přináší – 3:4. Po tomto těžkém direkt jsme dostali poměrně rychle další, když naše druhá trojice předvedla téměř stejný výkon jako v prvním souboji. První set jednoznačně ztracen, ve druhém vyrovnanější partie, ale přesto prohra – 3:5. V této chvíli bylo již prakticky o osudu utkání rozhodnuto, ale alespoň kosmeticky to mohli upravit Gruber s Beránekm ml.. Bohužel prvně jmenovaný byl z prohrané trojice tak otřesen, že úplně vypadl z rytmu. Druhý set se táhl v podobném duchu, ale Beránek ml. byl proti rychlému konci. Bohužel se i on ke konci ‚,nakazil‘‘ a poslední dva míče, byť z těžkých pozic, zkazil – 3:6.

Poprvé v sezóně jsme doma ztratili všechny body. Zlomovým momentem byla prohra naší elitní trojice.