16171819202122
23242526272829
3031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

13. kolo II. ligy 2019

22-06-2019
NK Janovice – Horažďovice - TJ Sokol Slaný 5:5

Slánští znovu obrali suveréna soutěže o body…

Ještě v pátek nám hrozilo, že k utkání neodcestujeme. Naštěstí znovu vypomohl Bareš a na poslední chvíli byl k dispozici F. Vobr.

Hned v prvním utkání se udála zajímavá věc, když proti sobě naskočily dvě bratrské dvojice a to domácí bratři Hokrové a naši Vobři. Favoritem byli domácí, ale první sadu získala naše dvojice, když jí na útoku vše vycházelo a v poli byli naši hráči téměř neprůstřelní. To bohužel vydrželo pouze první set. Ve zbylých dvou už nebylo co řešit – 1:0. Druhé dvojice Slavíček s Cibulkou a Gruber s Beránkem ml., si každá vzala po setu a rozhodovat musela také třetí sada. V ní zvítězilo lepší pole a útok našich barev – 1:1.

Naše na rychlo sestavená nová trojice Bareš, Hulín, F. Vobr, neměla na domácí trio bratrů Hokrů a Cibulku žádné zbraně a snadno podlehla ve dvou setech – 2:1. Ve velmi pohledném utkání naštěstí Gruber, D. Vobr a Beránek ml. přetlačili taktéž ve dvou setech Slavíčka, Buriánka a Peška, byť velmi těsnými rozdíly. Naši hráči předvedli skvělou hru v poli a na síti exceloval Gruber – 2:2.

Vložená dvojice Bareš s Hulínem neměla pražádnou šanci proti R. Hokrovi, Buriánkovi a střídajícímu Peškovi – 3:2. V singlu pak Beránek ml. ale v podobném duchu vyprovodil solidně hrajícího Slavíčka a bylo znovu srovnáno – 3:3.

Gruberovo trio si v otočených trojicích nevědělo rady s příjmem a první set jednoznačně ztratilo. Do druhého setu ale nastoupil naprosto jiný tým a svému soupeři naši hráči prohru vrátili. Rozhodující sada se nesla v podobném duchu a my se poprvé ujali vedení – 3:4. Vedení bylo bohužel rychle minulostí, jelikož Barešova trojice vzdorovala jen minimálně – 4:4. Gruber s Beránkem měli na svých nohou bod a do svého soupeře se oba zakousli velmi silně. Beránek ml. sbíral v poli hodně míčů a Gruber parádně útočil. S útokem nezklamal ani prvně jmenovaný a bod byl na světě – 4:5. Naši bratři Vobři ještě sice urputně bojovali, ale kvalita byla na straně domácích – 5:5.

Na půdu suveréna soutěže jsme nejeli s přílišnými ambicemi, ale nakonec, jsme jej znovu obrali o body. Z míry nás nevyvedla ani místní ‚,klec‘‘. Při posledním pokusu jsme přivezli z venkovního hřiště body a jako jediní z celé soutěže neprohráli s jasným lídrem soutěže, což lze pokládat za velký úspěch.