14151617181920
21222324252627
282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

14. kolo II. ligy 2019

31-08-2019
TJ Sokol Slaný - NK Legendy - Propagační podnik 5:5

Kýžený bod a konečné 5. místo…

Do posledního kola nastupovali slánští hráči s vědomím, že konečné 5. místo jim zaručí alespoň bod. Hosté zase potřebovali ideálně zvítězit, aby si zajistili postup do play-off a to bez ohledu na to, jak budou hrát Karlovy Vary. Hosté sice přijeli bez dvou zkušených hráčů, ale na výkonu to znát příliš nebylo. Za nás nastoupil po 4 měsících do soutěžního zápasu uzdravený Somol.

Do první dvojice naskočili jako již klasicky Beránek ml. a Gruber. Prvně jmenovaný poslední měsíc nesportoval a na jeho výkonu to bylo dosti znát. První set šel jasně za hosty, ale oba naši hráči výrazně zlepšili svůj výkon, a když Beránek ml. k překvapení všech zablokoval dvoumetrového Matějku, byl obrat dokonán – 1:0. Somol s F. Vobrem bojovali jako lvi, ale místy je srážela mezihra a to vedlo i k nepřesným zakončením. Nakonec chlapci podlehli ve dvou setech – 1:1.

Že jsou trojice naše silné disciplíny, jsme absolutně nepotvrdili. Somolova trojice sice v poli i něco chytila, ale na útoku to bylo spíše trápení a třetí rozhodující set šel jednoznačně za hosty – 1:2. Gruberovo trio začalo tragicky, když v první sadě uhrálo jen dva body. Druhý set už byl ale v režii našich hráčů a rozhodnout musela třetí sada. V ní bohužel nestačili ani dva připravené útoky a soupeř trestal – 1:3. S našimi ambicemi na bod to nevypadalo nijak optimisticky, naštěstí nám vypomohl Černý, který naskočil po boku D. Vobra a oba výborným výkonem připsali kýžený druhý bod – 2:3. Beránek ml. pak nastupoval do singlu viditelně fyzicky unaven, přesto zvládl Vondráška v první setu jasně udolat. Ve druhém setu ale hostující hráč zpřesnil hru a našemu playerovi začaly docházet ¨baterky¨. Výsledkem byl debakl 1:10 a rozhodnout musel třetí set. V něm se Beránek sotva držel na nohou a prohrával 7:8, ale bojovnou hrou vývoj odvrátil, a když Vondrášek zahrál poslední míč do sítě, bylo srovnáno – 3:3.

Že Somolovi ještě chybí optimální herní praxe, ukázalo další měření trojic. Naše trio nebylo na útoku příliš nebezpečné a soupeř okamžitě trestal – 3:4. Přes jasnou porážku v první setu se Gruberova trojice obdivuhodně zvedla a ve zbylých dvou sadách soupeře zaslouženě přetlačila. Výborný útok Grubera a skvělá práce v poli znamenala srovnání stavu – 4:4.

Beránek ml. hrající na hranici svých fyzických sil se mohl opřít o výtečně smečujícího Grubera a sám hodně míčů chytil. To znamenalo zasloužené vedení – 5:4. Somol s F. Vobrem opět dřeli, ale zdramatizovali jen druhý set, v něm i tak uspěli hosté a bylo srovnáno – 5:5.

Slánští tedy získali kýžený bod a uhájili tak před Hradeckem konečné 5. místo…