14151617181920
21222324252627
282930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

MČR ml. žáků

28-06-2020
Singl - Modřice

Obrovský úspěch slánského nohejbalu, Zápotocký skončil na 5. – 8. místě!!!

Historicky poprvé vyslal náš celek nějakého mládežníka na MČR. Netušili jsme, do čeho jdeme a jaká je úroveň takto mladých hráčů. Nakonec jsme se rozhodli talentovaného Zápotockého přihlásit a do Modřic vyrazit, což jak se později ukázalo, byla volba nanejvýš správná.

MČR se zúčastnilo 27 hráčů, kteří byli rozděleni do tří čtyřčlenných a pěti tříčlenných skupin. Náš hráč byl z druhého koše nasazen do skupiny E, která byla tříčlenná. Drobná výhoda byla také v tom, že první souboj této skupiny obstarali oba jeho soupeři a my si tedy mohli oba zanalyzovat.

Prvním soupeřem byl Nastoupil z Holic a náš hráč jej udolal hlavně trpělivou hrou a výtečným podáním. To vše ve dvou setech. Druhý soupeř to již byla jiná káva, Sobotka ze Žďáru vyčníval velmi dobrou mezihrou a parádním, téměř dospělým zakončením. Přes velkou bojovnost našeho hráče nebylo o čem debatovat. Byl z toho však postup z druhého místa a možnost narazit na schůdnějšího soupeře v předkole.

Tím ‚, snazším‘‘ soupeřem měl být Antonín Blažek z Českého Brodu, kterého známe velmi dobře ze středočeského krajského přeboru. Favoritem byl tak jednoznačně hráč Brodu. Náš hráč ale na svého soupeře nastoupil rezolutně, do puntíku plnil pokyny a mohl se znovu opřít o výborné podání. Oproti tomu Blažek dostával svými chybami sám sebe pod tlak, což napomohlo k tomu, že jsme slavili postup do osmifinále. Již v této fázi to pro nás byl ohromný úspěch.

V cestě do čtvrtfinále stál hráč Pekla nad Zdobnicí Pavlišta. První set ovládl Zápotocký velmi dobrou hrou a samozřejmě výborným podáním. Ve druhém setu ale došlo na slabší chvíle našeho hráče, které Pavlišta dokázal trestat. Rozhodnout musel tedy třetí set, kde naše ‚, žlutomodré jezdítko‘‘ excelovalo.

Rázem se Jirka ocitl ve společnosti 8 nejlepších hráčů turnaje, ovšem do cesty se mu postavil hráč stříbra Tolar, který kromě nohejbalového umu, předvedl na začátku turnaje i talent pěvecký, když zazpíval národní hymnu. Nebylo čeho se bát a podle toho i Zápotocký proti favoritovi nastoupil. Do stavu 7:7 byl první set naprosto vyrovnaný, následně ale náš hráč udělal dvě chyby na příjmu a první sada se zdála ztracena. Chyby ale udělal i soupeř a došlo tedy na stav 9:9, zde bohužel vyhodil Zápotocký míč z podání do těsného autu. Druhý set už byl tím prvním poznamenaný a favorit si ho již pohlídal. Nutno ale zmínit, že někteří fanoušci Stříbra (většinou rodiče) úplně zapomněli nebo možná spíše nikdy neslyšeli o myšlenkách Pierra de Coubertina. Rozhodčí sice nepůsobil nejjistěji, ale řvát na rozhodčího jako smyslů zbaveni, před dvanáctiletými dětmi, opravdu není výchovné.

Tím pro Zápotockého skončilo působení na prémiérovém MČR, působení ale nadmíru úspěšné. Byla to reklama na slánský nohejbal a věřím, že pro hráče samotného velká škola a ohromný zážitek. Nutno ještě podotknout, že jediné porážky přišly od Tolara, který nakonec skončil třetí a od Sobotky, který si ve finále poradil s domácím Dlabkou a turnaj ovládl.

Velký dík patří pořadatelům turnaje, kteří tuto akci uspořádali opravdu na vysoké úrovni a tím připravili všem účastníkům nezapomenutelný zážitek.