15161718192021
22232425262728
2930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Turnaj mládeže - Český Brod 2020

27-09-2020
Krajský přebor turnaje v singlu

Zápotocký narušil hegemonii Brodu a veze stříbro!!!

Poslední turnaj mládeže se uskutečnil v Českém Brodě. Tentokráte došlo na královskou disciplínu – singl. Z různých důvodů jsme vyrazili pouze se dvěma hráči, Zápotockým a Hadačem. Ve velmi chladném počasí se utkalo 12 hráčů (9 domácích, jeden z Kostelce a dva z našeho týmu). Hrálo se ve třech skupinách po čtyřech hráčích, dále postupovali první dva z každé skupiny, které doplnili dva nejlepší ze třetích míst.

Zápotocký se předvedl hned v prvním utkání, kdy narazil na Balouna, se kterým prohrál velice smolně dvakrát 9:10. Druhé utkání proti Cibulkové zvládl náš hráč v poklidu, ale proti Zadrobílkovi to byla již jiná káva. K vidění byl nádherný a neuvěřitelně vyrovnaný singl, oba hráči na hřišti nechali vše a nic si nedarovali, nakonec se po setech 9:10; 10:9 a 10:9, radoval náš hráč. Toto vítězství lze ale nazvat jako Pyrrhovo, jelikož to nezměnilo nic na třetím místě ve skupině. Hadač neměl tak těžkou skupinu, ale přesto si musel máknout. Postupně porazil Balounovou a Blažkovou, kde ale na vítězství dosáhl až ve třetím setu. O první místo se pak srdnatým výkonem rval s Blažkem, který byl ale nad jeho síly. Přesto Hadač odehrál solidní singl a postoupil tak z druhého místa.

V play-off došlo na odvetu z MČR ml. žáků a Blažek se toužil našemu hráči pomstít za vyřazení. Náš hráč opravdu brzy prohrával 0:4, ale postupně získával půdu pod nohama, výborně podával a set získal 10:7. Ve druhém setu byl lepší domácí player, ale to jen do stavu 6:9. Zápotocký následně využil svého servisu a zlepšenou hrou nakonec získal i tuto sadu. Hadač nastoupil proti Balounovi a odehrál velmi solidní utkání, které dotáhl do třetího setu. Tam se soupeře držel až do stavu 7:7, ale od té doby už neudělal jediný bod a v soutěži skončil.

Mezi nejlepší čtyřku se tedy dostal jen Zápotocký, který zažil déjávu, když byl jeho soupeřem znovu Zadrobílek. Naštěstí dopadl i výsledek téměř stejně a bylo se na co dívat. Náš hráč udolal svého soupeře ve třech setech i podruhé a poprvé si tak zahrál finále.

V něm se utkal znovu s Balounem a my cítili šanci, kterou ale domácí hráč ve dvou setech uhasil. Zápotocký bojoval o každý míč, ale rozhodující byl útok obou hráčů. Náš hráč byl na útoku výrazně slabší a postupně zřejmě docházely fyzické i psychické síly. První set ještě skončil poměrně těsně 8:10, ale v tom druhém už to byla exhibice domácího hráče a ten se stal zaslouženým vítězem. Třetí nakonec skončil Červenka, který porazil Zadrobílka.

Hadač podal solidní výkon, který byl ztížen hrou na jeden dopad. Nakonec z toho bylo 7. místo. V ještě lepším světle se ukázal mladý Zápotocký, který sehrál několik fantastických singlů a zaslouženě bral 2. místo. Ukázal také pevné nervy a chladnou hlavu v některých hodně vypjatých situacích. Na závěr se sluší poděkovat organizátorům, za vzorově uspořádaný turnaj. Do Českého Brodu je radost jezdit. Jediné co chybělo, byly medaile či nějaký ten pohár…

Konečné pořadí turnaje:1. Český Brod A (Baloun), 2. TJ Sokol Slaný (Zápotocký), 3. Český Brod C (Červenka), 4. Český Brod F (Zadrobílek)

Zhlédnuto: 231 ×