15161718192021
22232425262728
2930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

1. kolo II. nohejbalové ligy 2021

05-06-2021
TJ Sokol Slaný - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "B" 2:6

Doma bohužel bez bodů

Po 644 dnech jsme nastoupili opět k ligovému utkání. Do našeho areálu dorazil neoblíbený soupeř – rezerva Varů, kterou jsme porazili jen jednou v naší historii. Ani toto utkání nemělo být výjimkou, když jsme postrádali Grubera, Lidického ml., Havlíka či Beránka st..

První dvojici obstarali Beránek ml. se Somolem a Pecinovi s Dvořákem si v první setu vedli nadmíru dobře. Druhý set byl velmi vyrovnaný a rozhodl poslední míč, bohužel ve prospěch hostů. Ve třetí sadě odešel na chvíli Beránek ml. na útoku a to znamenal stav 9:9. V tomto momentě se ukázal Pecina velkým hráčem, když zahrál krátký míč – 0:1. ¨Neporazitelní¨ Bareš s Černým odehráli velmi dobrý první set a v něm vedli nad Bláhou s Veselým 9:7, bohužel ani to nestačilo, když za stavu 9:9 smečoval Černý do sítě. Druhý set už si hosté zkušeně pohlídali – 0:2.

Trojice Somol, Beránek ml, D. Vobr začala solidním nohejbalem a získala v poklidu první set. Druhý set byl ale jasně v režii hostující trojice Bláha, Tóth, Kyliánek a znovu se šlo to sady třetí. Ve třetím setu znovu došlo na stav 9:9 a v poslední výměně přeletěl míč snad osmkrátkrát síť. Výměnu rázně utnul Bláha, který Somola zablokoval a Beránek ml. už nezvládl vrátit míč zpět do hry – 0:3. U naší druhé trojice jsme hledali po dlouhou dobu její tvář, bohužel ale nenašli. Protočili jsme čtveřici Bareš, Seghman, F. Vobr, Černý, ale vše marné – 0:4

Věřili jsme, že bratři Vobři připíší alespoň čestný bod, ale první set tomu nenasvědčoval. Ve druhém chlapci zlepšili mezihru a tím i útok na síti a dostali se do stavu 9:9. Za tohoto stavu bohužel zasmečoval F. Vobr do sítě a náš zmar byl téměř dokonán. Tóth s Kyliánkem mohli slavit další bod – 0:5. Beránek ml. následně nastoupil proti Kyliánkovi a neměl s ním podle předpokladů výraznější problémy. Byl tedy odstraněn strašák v podobě nuly – 1:5.

Povzbuzena prvním bodem, vlétla Somolova trojice na tu Pecinovu a ve dvou setech soupeře udolala precizní hrou v poli a na útoku – 2:5. Náš pozdní návrat do utkání zastavilo Bláhovo trio, které nemělo potíže s Barešem, Černým a F. Vobrem – 2:6.

Byť se zdá výsledek jasný, při troše štěstí mohly vést po prvních třech střetnutích naše barvy, ale rozhodující momenty zkrátka zvládli lépe hosté a zaslouženě brali všechny body. Pozitivem utkání byli kvalitní rozhodčí a po zápase oslava narozenin Míry Černého, který s námi zapil kulatých 40 let.