15161718192021
22232425262728
2930
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

2. kolo II. nohejbalové ligy 2021

19-06-2021
SDH Hradecko - TJ Sokol Slaný

Ani vedení 2:4 nestačilo na body…

Do Hradecka jsme přicestovali opravdu silně oslabeni a nastoupit tak musel veterán Jirka Beránek a poprvé v kariéře v dospělém nohejbale i náš dorostenec Honza Šebesta. Těžko si představit těžší začátek v dospělém nohejbale ve 2. lize, než odehrát dvojici proti Smolovi s Kůsou. Mládí a nezkušenost jsme vyvážili zkušeností Jirky Beránka. Oba nakonec mohli ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Přesto jsme prohrávali – 0:1. Oláh se Zrubcem neměli být pro Somola s Beránkem ml. úplně nepřekonatelnou záležitostí, což se potvrdilo jen v prvním setu. Druhá sada se nesla v podobném rytmu jen do stavu 6:9. Pak se nedařilo ani jednomu z našich hráčů, rozhodl až poslední možný míč – 1:1.

Filip Vobr, Jirka Beránek a Šebesta předvedli opět velkou bojovnost, ale proti Smolovi, Oláhovi a Kůsovi nebyla šance – 2:1. Poměrně v poklidu srovnala stav naše druhá trojice Somol, Beránek, David Vobr, kterým V. Kůsa, Zrubec a J. Smola nekladli přílišný odpor – 2:2.

S napětím jsme čekali, jak si proti M. Kůsovi a J. Smolovi poradí naši bratři ¨v triku¨. Filip i David Vobři vzali souboj za správný konec a přes menší potíže v koncovce prvního setu, dovedli své utkání zaslouženě k vítězství – 2:3. Souboj Smoly s Beránkem ml. nabízel vždy dramatické momenty a nejinak tomu bylo i tentokrát. První set šel za domácím hráčem, který hrál bez chyb, zatímco Beránek chyboval ve všech činnostech. Druhý set naopak opanoval náš hráč, když se viditelně zlepšil a rozhodnout tak musela třetí sada. V ní za stavu 8:9 podával náš hráč a Smola pouštěl míč do zámezí, ten se ale zjevně otřel o čáru. Rozhodčí míč přesto označil za dobrý, což v našich řadách vzbudilo velkou nevoli. Beránek však přes tuto křivdu srovnal a za stavu 9:9 perfektně přijal a ještě lepé poslal smeč do levého rohu, což už domácí hráč nezvládl vrátit zpět – 2:4.

Za tohoto stavu jsme cítili ve vzduchu bod, který mělo potvrdit Somolovo trio. Souboj elitních trojic ale nakonec zvládla lépe ta Smolova, ve které ukázal domácí playmaker, jak velkým hráčem je – 3:4. Naše druhá trojice se pokusila zvrátit osud, ale přes velkou bojovnost nebylo jak – 4:4.

O kýžený bod se ještě pokusil Beránek se Somolem, ale v jejich souhře to od začátku skřípalo, zatímco domácí duo M. Smola a V. Kůsa potvrzovalo, že je jednou z nejlepších dvojic druhé ligy – 5:4. Poslední, byť teoretický pokus o získání bodu nám byl odepřen, jelikož v posledním utkání naší první trojice se zranil Jirka Beránek. Následovat tedy musela skreč utkání – 6:4. Před utkáním bylo naším cílem k zápasu nastoupit, po něm jsme velmi zklamaní, že si neodvážíme bod, který by více než 4 hodinovému klání odpovídal. Všichni naši hráči podali solidní výkon. Šebesta si pak ve své premiéře mezi muži vedl více než zdatně!