Vyhledávání:
   
Kalendář:

PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Počítadlo:

Turnaje → Memoriál Mirka Štěpánka

TURNAJ ZRUŠEN!!!

MEMORIÁL MIRKA ŠTĚPÁNKA 2014

Nízký počet přihlášených týmů nás donutil zrušit tradiční turnaj trojic.

MEMORIÁL MIRKA ŠTĚPÁNKA 2013

Čtrnáct trojic jsme nalosovali do čtyř skupin – jiný systém by byl neúnosně dlouhý a únavný (i tak jsme začínali 20 minut po deváté díky opozdilcům).

skupina A skupina B skupina C skupina D
Zaječov Kounice Budějovice A Brod
Mnichovo Hradiště Plazy Knedlo Čakovice
Řeporyje Kouzelnickej uzel Slaný A Slaný C
Hlavenec Budějovice B . .

Skupinu A ovládlo zaslouženě Hradiště, i když mu proti nabitému Zaječovu přálo i štěstí (9:10,9:10). Z béčka prošly z prvního místa Vítovy Kounice a s nimi Plazy (vzájemná remíza). Budějovické áčko o jeden míč předstihlo ve skupině C Kadeřábkovo Knedlo a v déčku vyhrály Čakovice – tam ale úmyslně Sachlův Brod šel na druhou pozici (málem mu to štěstí nepřineslo).

Vyřazovací část otevřel souboj výborného Hradiště právě se Sachlovou sestavou. Hradišťským se nepříjemně vrátil výsledek ze skupiny, jenže v obráceném gardu, prohráli po velkém boji smolně 9:10,9:10, ve druhém setu ale vedli 8:6, jenže pak trochu vypadl z role jejich smečař a bylo po nadějích…Čakovice zdolaly až ve třetím setu (10:9) Zaječov s Pecinou a Dráždilem, Budějovice přehrály Plazy a Kounice Knedlo.

Brod prohrál boj o finále s Čakovicemi ve třech sadách, mladíci z Budějovic nestačili na protřelé rutinéry z Kounic a bylo jasno. Jihočeši si ale spravili chuť v souboji o bronz, kdy ve dvou sadách zaslouženě přehráli Brod a dostali se na pomyslnou bednu.

Finále přineslo pěkné okamžiky a také jednu snad dvouminutovou přestřelku, kdy oba týmy několikrát odvracely vynikající útoky protihráčů – všech šest hráčů pak bylo odměněno dlouhotrvajícím uznalým potleskem přihlížejících. Nakonec si ale lépe vedla trojice Kounic (Vít, Cibulka a Čadina), která porazila sestavu Čakovic (Macurek, Kalous a Mareček).

pořadí tým
1. Kounice A – Vít, Cibulka, Čadina
2. Čakovice – Macurek, Kalous,Mareček
3. Č.Budějovice A – Fík, Chalupa,Ryneš
4. Brod – Sachl ml.,Vedral, Janík
5. Mnichovo Hradiště – Košek, Budkai, Holas
6. Knedlo – Kadeřábek, Knytl, Kačírek

MEMORIÁL MIRKA ŠTĚPÁNKA 2010

V průběhu týdne se z nejrůznějších důvodů odhlásilo několik týmů a tak jsme se báli, aby nedošlo k fiasku. Byla z toho nejnižší účast za posledních několik let, ale kvalita dolů rozhodně nešla. Reprezentanti v čele s nohejbalistou roku 2009 Mrákavou, stejně jako extraligoví a ligoví hráči byli zárukou kvalitního nohejbalu.

Deset týmů bylo nasazeno do dvou skupin, my vzhledem k neúčasti některých hráčů museli hodně improvizovat. Nakonec mělo k postupu do finále blízko naše áčko, rozhodl ale hodně nevydařený souboj se Startem. Béčko bylo víceméně nouzovou sestavou, i tak ale uhrálo remízu s Rezkovou Kotlářkou a s nabitou Ešnerovou trojicí prohrálo smolně 9:10,9:10.

pořadí tým sety body
1. Žatec – Vít, Doubrava, Dráždil 8:2 8
2. Vyvolení – Sachl ml.,Janík, Pokorný 7:3 7
3. Pražské jaro – Ešner, Buddeus, Průcha 6:4 6
4. ČakoBrod -Cibulka,Cibul­ka,Hofman 5:5 5
5. Půl tuny – Mrákava, Mikota, Čuda 3:7 3
6. Start – Zajíc, Chotovinský, Tůma 1:9 1

Finálová skupina byla dlouho vyrovnaná, vše rozhodl poslední souboj, kdy Žatec po boji přehrál Ešnerovu sestavu a obhájil prvenství z loňského roku, což se povedlo naposledy celku Čakovic v roce 2001.

MEMORIÁL MIRKA ŠTĚPÁNKA 2009

Na turnaj dorazilo všech 16 zaregistrovaných trojic, ty byly rozděleny do čtyř skupin, z nichž postupovaly první dva týmy do play-off. K vidění byli reprezentanti Doubrava, bronzový singlista z MS Vít a také vítěz trojic na MS Makara. Právě Žatec s Vítem a Doubravou prošel skupinou bez ztráty kytičky, suverénní byl i Pribináček s Makarou, Klesalem a Perutkou. Smůlu mělo naše béčko, kterému překazila postup ze skupiny „nezištná“ malá domů mezi oběma trojicemi klanu Sachlů…O jeden míč utekl postup Žlutým lázním s Rezkem na smeči.

skupina A skupina B skupina C skupina D
Žatec Pribináček Sachl mladší Start Praha
Vřesová Hradecko Sachl starší Proti všem
Slaný A Žluté Lázně Slaný B Brůcha Boys
Čakovice dorost N.Strašecí A N.Strašecí B Čakovice

S nástupem do play-off skončily volnější souboje a všichni hráli naplno. Makarův Pribináček vyřadil trojici Proti všem, v jejíž sestavě se objevil Průcha a Padyšák, Žatec podcenil závěr druhého setu proti bojovnému Hradecku a vyhrál až 10:9…

PLAY-OFF 1.kolo

tým - tým výsledek
Žatec - Hradecko 2:0
Pribináček - Proti všem 2:0
Start Praha - Sachl starší 2:1
Sachl mladší - Vřesová 2:0

Díky menší chybce v rozpisu play-off došlo už v semifinále k předčasnému finále, když na sebe narazily týmy Žatce a Pribináčku. Makara s Doubravou si nic nedarovali, při podobných kvalitách v poli nakonec rozhodlo to, že se Klesalovi přestala dařit nahrávka. Byl to ale skvělý nohejbal!!!

SEMIFINÁLE:

tým - tým výsledek
Žatec - Pribináček 2:1
Start Praha - Sachl mladší 0:2

.

V souboji o třetí místo dominovala Makarova trojice, finále se stalo kořistí žateckých hráčů, kteří byli po celou dobu o krok napřed a vyhráli zcela zaslouženě.

MEMORIÁL MIRKA ŠTĚPÁNKA 2008

Turnaje se zúčastnilo 16 trojic od kraje po extraligu. Týmy byly do čtyř skupin nasazeny podle toho, jakou soutěž jejich členové hrají. Ve skupinách se hrálo na dva sety, v následném play-off už pochopitelně na tři.

skupina A b sety skupina B b sety skupina C b sety skupina D b sety
Žatec 5 5:1 Santoška 5 5:1 Montana 6 6:0 Vyvolení 4 4:2
Český Brod 4 4:2 Budějovice 3 3:3 Čakovice 4 4:2 Batalion 4 4:2
N.Strašecí 2 2:4 Nebuď Škabroud 2 2:4 Bártovci 2 2:4 N. Strašecí 2 2:4
Šacung B 1 1:5 Sokol Slaný 2 2:4 Tábor 0 0:6 Sedlčany 2 2:4

PLAY-OFF

Montana – Budějovice 0:2

Žatec – Čakovcice 2:0

Santoška – Batalion 2:0

Vyvolení – Český Brod 0:2

SEMIFINÁLE:

Budějovice – Santoška 2:1

Český Brod – Žatec 0:2

FINÁLE:

DYNAMO Č.BUDĚJOVICE – ŽATEC 2:1 (10:7,8:10,10:6)

Ve vyřazovacích bojích vypadla suverénní Montana, které nepomohl ani Březina, stejně tak obě trojice klanu Sachlů, v pohodě postoupil Žatec. V semifinále přešly Budějovice v nesmírně vyrovnaném utkání přes Makaru až ve třetím setu 10:9!

Finále se hrálo na tři sety, ale především na smeči měly Budějovice navrch nad Žatcem a zaslouženě si odvezly pohár pro vítěze. Neyvyhlašovali jsme sice nejlepší hráče na jednotlivých postech, ale v poli byl zřejmě nejlepší Ondra Vít ze Žatce, o kvalitách slovenského mistra světa Ríši Makary je zbytečné mluvit. Za zmínku stojí akrobatické (a velmi účinné!) smeče hráče vítězů Musila.

Naše trojice Vondráček-Lidický-Beránek ml. ostudu neudělala, ve skupině, kde hrálo výborné trio Škabrouda a oba medailisté Makara a Budějovice, si připsala dvě remízy a nebyla vůbec daleko od postupu do play-off.

Memoriál Mirka Štěpánka 2007

Nadpis je malinko zavádějící, protože memoriál proběhl v letošním roce, ale měl být původně v tom loňském. Takže to spíš měl být memoriál 2006/2007…Ale to je celkem jedno, důležité je, že šlo o 15. ročník. Nahlášeno bylo 16 trojic, v pátek v noci se odhlásil Brůcha a ráno Děčín. To pochopitelně nepříjemně nabouralo plány, ale s tím si pořadatelé poradili. Opět byli k vidění kvalitní hráči – Rezek, Březina, Sachl, Javůrek, Voldřich či Škabroud. Čtrnáct trojic bylo rozděleno do 4 skupin, dále se jako již tradičně pokračovalo formou play-off…Ve vyřazovacích bojích se nešťastně zranil při obětavém zákroku Petr Voldřich, což bylo naštěstí jedinou nepříjemností toho dne.

skupina A skupina B skupina C skupina D
Jihlava Studeněves Vyvolení Petrovice
Nebuď Škabroud Pozdě Trhové Sviny Montana
Kopejtka BUBU Santoška Sokol Slaný
N. Strašecí      

Play-off

1. kolo: 2.kolo:
Jihlava Pozdě 2:0 Jihlava Studeněves 2:1
Studeněves Trhové Sviny 2:1 Vyvolení Petrovice 2:0
Petrovice Montana 2:0  
Vyvolení Nebuď 2:0  

O 3. místo: Studeněves Vyvolení 2:0 kontumace

FINÁLE: JIHLAVA – PETROVICE 2 : 1 (6:10, 10:3, 10:9)

1. JIHLAVA (Průcha, Zajíc, Loffler)

2. Petrovice (Rezek, Matyášek, Zvonček)

3. Studeněves (Sachl st., Šťastný, Javůrek)

Memoriál Mirka Štěpánka 2005

Našeho tradičního turnaje se zúčastnilo 15 trojic a opět byla k vidění známá jména českého nohejbalu – namátkou Javůrek, Voldřich, Holub, Rezek, Sachlové či z nastupující generace např. Spilka. Trojice byly rozlosovány do čtyř skupin, z nichž postupovala první dvě mužstva do play-off a to podle průměru získaných bodů…systém byl podobný jako v hokejové extralize.

Dá se říci, že úroveň turnaje byla vyšší než vloni, a to po všech stránkách. Jednak sportovně, tak organizačně a také finančním zajištěním. Prakticky nedošlo k žádnému většímu překvapení, favorité postupovali podle předpokladů, hodně smutní asi byli dorostenci Liaporu, kterým finále uteklo o jediný míč. Jediným nepěkným momentem celé akce byl útok nejmenovaného smečaře na rozhodčího. Jsme přesvědčeni, že pokud se tento jistě nesmírně talentovaný hráč nedokáže propříště ovládat, nebude pro náš turnaj nepostradatel­ný…O taková extempore určitě nestojíme.

Pěknou vizitkou pro naši kuchyni bylo (mimo opakovaných pochval) i to, že se všechny její produkty spotřebovaly do posledního sousta! Zabijačkový guláš i ten normální, dršťková polévka, klobásy, kilometrovník, koláčky… Trochu to vypadá, že jsme v letech, kdy už nám jde především o jídloSmích))

Skupina A: Skupina B: Skupina C: Skupina D:
Lambada 3 Vyvolení 6 Břve 6 Hradecko 6
Liapor K 2 AC Zruč Senec 4 Dynamo 4 Plazy 3
KRB 1 Slaný 2 Děčín 2 Liapor KV „D“ 2
  Zelenáči 0 Veselí 0 Nový Bor 1

Play-off:

1.kolo: 2. kolo:
Vyvolení – Plazy 2 : 0 Vyvolení – Liapor KV 2 : 1
Břve – Liapor 0 : 2 Hradecko – Lambada 2 : 1
Hradecko – Zruč 2 : 1  
Lambada – Dynamo 2 : 1  

O třetí místo:

Liapor KV – Lambada 2 : 1

O první místo:

Vyvolení – Hradecko 2 : 0

Pořadí MMŠ 2005:

Celek sestava
1. Vyvolení Sachl ml., Voldřich, Barcal
2. Hradecko Smola, Smola, Kůsa
3. Liapor KV Kubát, Bíbr, Spilka
4. Lambada Matviak, Nový, Škabrout

Historie:

ročník rok vítěz sestava
I. 1992 Kablo Kladno Rochelt, Thuj, Pražský
II. 1993 Sokol Slaný Lidický, Martinovský, Vondráček
III. 1994 Kablo Kladno Thuj, Viedeman, Rochelt
IV. 1995 Slavoj Český Brod A Geissler, Chuchla, Kašpar
V. 1996 Lužnice Tábor Bartoš, Votýpka, Voldřich
VI. 1997 Kablo Kladno Soukup, Pražský, Brnoliak
VII. 1998 Český Brod A Ešner, Šimeček, Cmíral
VIII. 1999 Stodůlky Kopecký J., Kopecký M., Cihelka
IX. 2000 Čakovice ?
X. 2001 Čakovice Kopecký M.,Cibulka, Jícha
XI. 2002 Čelákovice Doucek, Krčál, Citriak
XII. 2003 České Budějovice A Loffler,Voldřich, Hrubec
XIII. 2004 Montana Čuda, Březina, Řehák
XIV. 2005 Vyvolení Sachl ml., Voldřich, Barcal
XV. 2006/7 Jihlava Průcha,Zajíc,Lof­fler
XVI. 2008 Dynamo Č.Budějovice Musil, Nekola,Karvánek
XVII. 2009 Žatec Vít, Doubrava, Dráždil
XVIII. 2010 Žatec Vít, Doubrava, Dráždil
XIX. 2013 Kounice A Vít, Cibulka, Čadina

První ročník memoriálu proběhl v roce 1992, tedy dva roky po tragické smrti našeho spoluhráče Mirka Štěpánka, na jehož počest jsme se rozhodli tuto akci uspořádat. Úvodní ročník se určitě nedá označit jako vydařený, startovala jen čtyři družstva, podobný průběh měla tato akce i o rok později a pro nás vyvstala otázka jak dál a zda vůbec. Převážilo však to, jak hodně jsme měli Mirka „pod kůží“ a tak jsme zaťali zuby a snažili se. Pozvánky šly na všechny strany, měnili jsme termín, sháněli sponzory a začalo se blýskat na časy.

V roce 1995 ve čtvrtém ročníku zvítězila trojice z Českého Brodu a od tohoto roku se datuje cesta turnaje vzhůru. Začala přijíždět druholigová, později i ligová družstva, s vizitkou mistra světa přijel např. Vilda Ungermann, jenže než zjistil, že nejde jen nějaký „pouťák“, už byl na cestě domů.

Poslední čtyři pět let má již Slaný možnost vidět i extraligové trojice , přijel také mistr Evropy Martin Kopecký, nastoupil i Vilda Ungermann a spousta dalších kvalitních hráčů. Bylo se na co dívat, bohužel z nás po základní skupině již byli také pouze přihlížející… Asi žádný sport ve Slaném se nemůže pochlubit pořádáním akce, kde jsou k vidění i celky z nejvyšší soutěže, popř. reprezentanti.

Strana byla aktualizována: Čt 20. březen 2014, 08:12:06 CET

Novinky:
Nejnovější akce:
Sponzoři:
Logo sponzora

© Nohejbal Slaný, 1989–2007, Design and code by: Martin Beránek, Powered by Texy & Panther