20212223242526
27282930

Turnaje-> Turnaj dětských domovů

Turnaj dětských domovů v nohejbalu trojic

V 2006 se ve slánské sokolovně sešlo 10 trojic ze sedmi středočeských dětských domovů. Ty byly rozděleny do třech skupin, z nichž postupovaly první dva celky do šestičlenného finále. Všechny sportovce je třeba pochválit za slušné vystupování a hru v duchu fair-play. „Domácí“ hráči ze Sazené zvítězili již popáté v řadě (celkově již po sedmé!) a tentokrát neztratili ani set. Domovy z Letů a Pyšel se mohly pochlubit dvojnásobným zastoupením ve finálové skupině a to je pěkná vizitka.

6. DD Lety B 0 b

Další pořadí: 7. DD Sazená B, 8. DD Solenice, 9. DD Nové Strašecí, 10. DD Ledce.

Turnaj začal pořádat dětský domov Sazená v roce 1998 za pomoci našeho oddílu.Účastní se ho děti z těchto zařízení z celého středočeského kraje.

V prvním ročníku obsadili domácí pěkné druhé místo a o rok později dosáhli největšího úspěchu, kdy první, třetí a šestou pozici zaujaly trojice za Sazené. I v roce 2000 zvítězili hráči pořádajícího domova a už to vypadalo na pěknou trafiku, jenže v následujícím ročníku všechny překvapili plejeři z dětského domova Ledce. Jejich skvělá trojka získala zlato zcela zaslouženě a nejlepší hráč se ihned ocitl na seznamu posil juniorky. O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovaly vzájemné zápasy, jinak měly týmy stejný bodový zisk. Domácím chyběl ke stříbru jeden set, nakonec na ně zůstala nevděčná bramborová medaile. V následujícím roce se však hráčům ze Sazené povedl husarský kousek, když ve startovním poli mezi 12 trojicemi obsadili první a třetí místo. V roce 2003 se domácí opět předvedli a vybojovali první místo, nutno ovšem podotknout, že to s obhajobou měli hodně těžké, úroveň v ostatních domovech šla totiž hodně nahoru a o vítězství museli chlapci svést tvrdý boj především s DD Ledce. V roce 2005 se účastnilo 12 trojic a domácí ze Sazené o svém vítězství rozhodli až v posledním utkání, kdy porazili Pyšely drtivě – v prvním setu 10:0!